Something About Dance <(^_^<)

Forum poświęcone fanom Agustina Egurroli, Michała Piróga, i zaawansowanym jak i początkującym tancerzom;)

#1 2008-08-22 17:14:54

Sonrisa

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 556
Punktów :   

Biografia

Michał Piróg (ur. 28 maja 1979 w Kielcach) - polski tancerz, choreograf, prezenter i aktor.

Urodził się w Kielcach w rodzinie o korzeniach żydowskich[1].Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Kielcach, uczęszczał do klasy o profilu humanistyczno-teatralnym.

Swoją przygodę z tańcem zapoczątkował w wieku 19 lat na scenie Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie w dniu 15 listopada 1998 roku zadebiutował w roli narkomana w spektaklu baletowym Być albo brać w reżyserii Piotra Galińskiego. W roku 2000 zagrał w widowisku - pieśni Negro spirituals Dla Ciebie, Panie. Doświadczenie zdobywał w produkcjach telewizyjnych i teatralnych, m.in. w musicalu Chicago (2002) w Teatrze Komedia w Warszawie i musicalu Andrew Lloyda Webbera Koty (2004) w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. W marcu 2006 w polskim kanale MTV w duecie z Edytą Herbuś prowadził program W rytmie MTV, gdzie uczył układów choreograficznych widzów MTV wyłonionych w castingu. Podczas realizacji przedstawienia Neila LaBute Gruba świnia (luty 2007) w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Huebnera był odpowiedzialny za ruch sceniczny. W 2007 roku pojawił się w teledysku zespołu IRA do piosenki pt. Trochę wolniej. Został jednym z trzech jurorów programu rozrywkowego TVN You Can Dance - Po prostu tańcz (jesień 2007). Uczy także tańca uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Olsztynie. Nauczyciel na wielu prestiżowych warsztatach tanecznych i aktorskich organizowanych przez sceny teatrów muzycznych, teatrów tańca oraz szkół musicalowych.

Jako tancerz pracuje w technikach: jazz, modern jazz, afro jazz, taniec współczesny, funky jazz, Broadway jazz. Współpracował z teatrami w Polsce, Francji, Belgii i Szwajcarii.

Jest samoukiem. Kiedy miał 11 lat, jego idolką była Madonna, którą uwielbia do dziś. Sześć lat późneij przypadkiem poszedł na spektakl taneczny. Oczarowany próbował przyłączyć się do zespołu. Wtedy nie został przyjęty.

Debiut 1998
Pierwszą dużą riolę zagrał dopiero w wieku 19 lat na scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Był narkomanem w spektaklu baletowym w reżyserii Piotra Galińskiego"Być albo brać"

Chicago 2002
Propozycję gry w "Chicago" dostał zaraz po przyjeździe do warszawy."Miałem obiekcję, bo wcześniej nie myślałem o musicalu", przyznaje. Współpraca z Piotrem Galińskim i Agustinem Egurrolą okazała się sukcesem.

Koty 2004

Początkiem wielkiej kariery Michała była kreacja szalonego dzikiego i złośliwego kocura Raptusa Zucha w musicalu "Koty" według Andrew Lloyda Webbera. Spektakl w warszawskim teatrez Roma był wielkim sukcesem


"Muzyka jest środkiem wyrażania uczuć, o bez wątpienia silniejszej mocy niż słowa.."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
koko21 showup link busy Passau wynajem autobusów Piła rasy świnek morskich